O KAPELE

Všechno to začalo u Bětčiných “vnitrubloků”, z nichž se vypisovala až bolestně trefnými texty, které se postupně přirozeně přerodily v písně. Když pak jednou při posezení v nuselském vnitrobloku zazněla věta “Víťo, neuděláme s Bětkou kapelu?”, bylo rozhodnuto. Díky tvůrčím dovednostem jednotlivých členů právě vznikající formace se během následujícího roku a půl postupně z původně jednoduchých sólových aranží vyklubal repertoár, jenž rezonuje mnoha rozmanitými žánry.

První koncert jsme odehráli už pár týdnů po vzniku kapely, během lockdownu v prosinci 2020 v rámci online festivalu MiQuik. Od té doby jsme pilně pracovali na tvorbě nových písní, které odráží hudební povahy všech pěti členů kapely. Na kolika koncertech jsme od té doby společně vystoupili, už ani nespočteme.

V březnu roku 2022 jsme vydali svůj první singl Potápěč (celým názvem Potápěč, který při nočním ponoru ztratil přehled o tom, kde je nahoře a kde dole), který se následně sedm týdnů úspěšně držel v hitparádě “Velká sedma” Rádia 1. Mixu, masteringu a produkce singlu se ujal Miloš Klápště. K písni vyšel i náš první oficiální videoklip, na kterém spolupracovali Kryštof Rozumek a Karolína Hanková.

Na jaře loňského roku jsme vyrazili do Tajnýho studia, kde jsme pod vedením Jana Brambůrka položili základy svého prvního alba. Na podzim téhož roku jsme uspořádali sbírku na Hithitu, která nám úspěšně pomohla zafinancovat část vydání alba a skončila na krásných 150 % cílové částky.

Debutové album vyšlo digitálně i na CD 13. dubna 2023 a pokřtili jsme ho o týden později ve vyprodané Klubovně v pražských Dejvicích.

Vnitrublok během jednoho ze svých prvních koncertů, který se odehrál v pražském Storm clubu.

Pražská kapela Vnitrublok čítá pět jmen, v čele se zpěvačkou, textařkou a muzikantkou Alžbětou Dudovou. Její čtyři hudební stěny tvoří baskytarista Samuel Barcík (Paulie Garand, Karol Komenda Group, Hard to Frame), kytarista Dalibor Hrubeš (Čtvrt na smrt, Divnotaj, MarZ, emozpěv), bubeník Vítězslav Patočka (The Tap Tap, MarZ, Bran, emozpěv) a klávesista Petr Svoboda (Fanfán Tulipán).

Alžběta Dudová
Zpěv, kytara

Dalibor Hrubeš
Kytara, lap steel, vokály

Petr Svoboda
Klávesy

Samuel Barcík
Baskytara

Vítězslav Patočka
Bicí

BUĎTE U TOHO S NÁMI

Dáme Vám vědět o všem, co se okolo kapely děje. Jako první se dozvíte o nadcházejících koncertech, nově vydaných písních i videoklipech.